Czech   Deutschland   English

O plemeni :

HISTORIE:

AKITA INU patří k nejstarším plemenům psů na světě. Doklady o chovu lze vysledovat až do 15. století, kosterní nálezy však svědčí o mnohem starším původu. Psi podobného vzhledu určitě v Japonsku existovali již před zhruba 5000 lety. Název Akita je odvozen od japonské prefektury Akita nacházející se v severní části ostrova Honšu. Odtud plemeno pravděpodobně pochází.
!! Celý článek ZDE !!

STANDARD:

Země původu:   Japonsko
FCI klasifikace:  Skupina 5 (špicové a skupina urtypu) sekce 5 ( asijský špic a příbuzná plemena bez pracovní zkoušky).
Užití: Doprovodný pes.
!! Celý článek ZDE !!

CHARAKTERISTIKA - VÝCHOVA:


Akita je popisován jako velký , pevně stavěný pes. Důležité vzhledové znaky jsou vzpřímené, relativně malé a mírně dopředu překlopené uši, stočený ocas a klidná povaha. Srst je rovná, s hustou a měkkou podsadou ,kterou dvakrát do roka vymění. Za typickou barvu se v Japonsku považuje červená se světlou maskou, žíhaná a bílá ( kromě bíle s urajirem).
!! Celý článek ZDE !!

VŠEOBECNÉ INFORMACE :

Čistokrevný pes a průkaz původu
Autorem tohoto příspěvku je pan Pavel Hanuška,jehož článek se nám tak líbil,že jsme se rozhodli zveřejnit ho také na našich webových stránkách.Další důvod je že u plemene Akita inu níže uvedené řádky platí dvojnásob.V médiích je uveřejněno spoustu inzerátu nabízejícich prodej štěňat plemene Akita inu bez PP po rodičích s PP.Tito jedinci však nemají s plemenem Akita inu prakticky nic společného.
!! Celý článek ZDE !!
Copyright © 2008 Animals Design