Informace a fotky z návštěvy dvou zahraničních chovatelských stanic

<< Novinky

Počátkem ledna 2009 jsme navštívili dvě chovatelské stanice a to francouzskou Des Dragons Du Soleil Rouge a španělskou Shun' you Kensha. Byl to opravdu velký zážitek, viděli jsme dvě nejpěknější skupiny akit v Evropě. Měli jsme možnost s těmito špičkovými chovateli hovořit o problematice chovu a potvrdilo se nám opakovaně, že jejich pohled a názory na problematiku chovu jsou v podstatě totožné s našimi. Proto bylo velmi jednoduché najít společnou řeč. Vše probíhalo ve velmi přátelském duchu, dozvěděli jsme se spoustu nových informací z chovatelského dění v západní Evropě.

Francouzská chovatelská stanice Des Dragons Du Soleil Rouge je skutečnou špičkou, má bezkonkurenční líniovou kvalitu psů, kteří jsou velmi pečlivě vybírání jak z vlastních odchovů, tak z Japonska. Tato chovatelská stanice vlastní rodokmenově nejkvalitnějšího jedince jaký se kdy mimo Japonsko dostal. V pozadí této stanice stojí a z majitelem spolupracuje legenda Patrick Suard. Je to jediná chovatelská stanice ve světě, která z určitých spojení importovala své odchovy do Japonska. Vše probíhá velmi promyšleně a skutečně exteriérová a líniová kvalita psů, jejich kondice a péče je na velmi vysoké urovni.

Španělská chovatelská stanice Shun'you Kensha je asi nejprogresivnější v daném čase v Evropě. Má špičkovou kvalitu psů i svých odchovů, výborné líniové zastoupení. V posledních několika letech je to výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice, která vlastní několik světových a evropských vítězů. Taktéž v této stanici je prováděn pečlivý výběr jedinců pro další chov (např. jsme viděli novou velmi pěknou fenku dovezenou z Japonska, která byla v Evropě teprve 3 dny z nové línie). Jsme velmi rádi, že jsme tuto cestu uskutečnili a chtěli bychom i touto cestou poděkovat za velmi přátelské přijetí jak Mickaelu Bedouetovi, tak Silvii Exposito.

Pod tímto textem najdete fotografie z návštěv:

Des Dragons Du Soleil Rouge

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Shun'you Kensha

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto